Nová uličná zóna je tvorená objektom občianskej vybavenosti OV, bytovým domom so šiestimi bytmi BD, viacbytovým rodinným domom s tromi bytmi VRD a zoskupením pätnástich rodinných domov, vytvorených zo šiestich typov RD na pozemkoch veľkostných kategórií od 297m² po 525m². Obytný súbor je z jednej strany napojený na existujúcu dopravnú sieť, pričom na konci ulice sa nachádza obratisko pre autá so zachovaním pešieho prepojenia na susednú ulicu, čím sa dotvára intímny a tichý charakter bývania.

vyberte si svoje bývanie

A1-3 B1-2 C1-2 D1-3 E G1-4

rodinné domy

Obytná štruktúra je tvorená zoskupením 15 rodinných domov, vytvorených zo 6 typov. Dvojpodlažné nepodpivničené rodinné domy sa delia na 5-izbové z južnej strany a 4-izbové na severnej. Parkovanie pre každý rodinný dom je zabezpečené na vlastnom pozemku, kde je k dispozícií integrovaná dvojgaráž.

BD

bytový dom

je dvojpodlažný obytný dom so šiestimi 2-izbovými bytmi, prístupnými so spoločného komunikačného jadra. parkovanie je zabezpečené na vonkajšom parkovisku, kde je k dispozícii 8 parkovacích miest.

VRD

viacbytový rodinný dom

je dvojpodlažný rodinný dom s troma bytmi (byt 1 a byt 2 sú 4-izbové, byt 3 je 3-izbový), prístupnými so spoločného vstupného priestoru. parkovanie je zabezpečené na vonkajšom parkovisku, kde je k dispozícii 6 parkovacích miest.

ARCHITEKTÚRA OBJEKTOV REAGUJE NA UMIESTNENIE V OCHRANNOM PÁSME NÁRODNEJ KULTÚRNEJ PAMIATKY MIERKOU KOMPRIMOVANÉHO RODINNÉHO DOMU, KOMBINOVANÍM PLOCHÝCH A ŠIKMÝCH STRIECH SO ŠKRIDĽOU TERAKOTOVEJ, ANTRACITOVEJ A BLEDOSIVEJ FARBY. FAREBNOSŤ FASÁD VYUŽÍVA PRÍJEMNÝ KONTRAST HRUBOZRNNEJ A JEMNEJ OMIETKY TAKTIEŽ V TERAKOTOVEJ A BLEDOSIVEJ FARBE, ČÍM SA ZACHOVÁVA RÁZ ZÁKLADNEJ FAREBNEJ OSI. VEĽKORYSÉ PRESKLENIA OBYTNÝCH PRIESTOROV OTVÁRAJÚ PRIEHĽADY DO ZELENE PRIVÁTNYCH ZÁHRAD. HLINÍKOVÉ OKNÁ AKO AJ TROJITÉ ZASKLENIE V HLINÍKOVÝCH RÁMOCH MODERNEJ ANTRACITOSIVEJ FARBY S OTVÁRANÍM ZASKLENÝCH STIEN NESIE V SEBE OKREM VYSOKEJ TECHNICKEJ KVALITY AJ NADŠTANDARDNÉ PRESVETLENIE PRIESTOROV.